PTT İŞÇİ ALIM İLANLARI 2021

İlginizi Çekebilir

 

2020 yılının da başlayan pandemi dolayasıyla e-ticaret in şu günlerde ülkemizde özellikle çok büyük bir ivme ile yükselişe geçtiğini yazılı ve görsel medyada görüyorsunuz. Trendyol ,Hepsi Burada,Gitti Gidiyor ve daha bir çok irili ufaklı e-ticaret siteleri nin sattıkları ürünleri son alıcıya ulaştırmak için artan müşteri talebini karşılamak için, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT’nin, yeni senede işçi alımı yapacağı tarihler araştırılıyor. Memur olmak ya da PTT bünyesinde çalışmak isteyenler PTT iş ilanlarını takip ediyor. PTT işçi alımı 2021 tarihleri belli oluyor.

Peki PTT iş başvurusu şartları nelerdir?

Bunun la ilgili haberleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Her yıl personel alımı yaptığı bilinen PTT’nin işçi alımı şartları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 2021 senesinde de PTT işçi alımı yapılacağı öngörülüyor. Peki, PTT işçi alımı 2021 tarihleri belli oldu mu? PTT iş başvurusu şartları nelerdir?

PTT İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinse dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

KPSS den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

En kısa zaman da Ptt nin resmi internet sitesinden personel alımı ile ilgili pozisyon ve personel sayısı

hakkındaki bilgilerin www.ptt.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacağı duyuruldu.

İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*