Bursa Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Hakları

Bursa Belediyesi Personel Alımı haberlerini takip etmek, Bursa iş ilanlarını incelemek ve anında haberdar olmak için takipte kalın. Kocaeli, tarihi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. İl olarak gelişmesini sürdürdüğü için gerek bölgenin gerekse burada yaşayan vatandaşların yeni gereksinimleri oluşmaktadır. Bursa Belediyesi bunları cevaplayabilmek için proje ve hizmetler sunmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hakkında

Bursa Büyükşehir Belediyesinin mevcut belediye başkan’ Alinur AKTAŞ tır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin Bursa ilinde yer alan ve bütün ilçelerin yönetimini üstlenen bir kamu kurumudur. Belediye, hizmetlerini sosyal, kültürel, sağlık, eğitim, ulaşım, çevre, su ve kanalizasyon, atık yönetimi, park ve bahçeler gibi alanlarda sunmaktadır.

Belediye, hizmetlerini vatandaşların ihtiyacına göre planlamakta ve uygulamaktadır. Örneğin, Belediye sağlık hizmetleri konusunda sağlık merkezleri, ambulanslar ve sağlık ekipleri gibi hizmetler sunmaktadır. Eğitim konusunda ise okullar, kütüphaneler ve sosyal tesisler gibi hizmetler sunmaktadır.

Belediye, ulaşım konusunda da önemli hizmetler sunmaktadır. Örneğin, Bursa Büyükşehir Belediyesi, tramvay, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarının yönetimini üstlenmektedir. Bu araçlar, Bursa ilinde yer alan tüm ilçeler arasında hizmet vermektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Çalışma Ortamı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa ilinin merkezinde yer almakta ve merkezi konumu sayesinde belediye personellerine kolaylık sağlamaktadır. Bursa ilinin çok büyük olmaması nedeniyle ulaşım belediye binasına oldukça kolaydır ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çalışma Koşulları

Bursa Büyükşehir Belediyesi personelleri 08.00/17.00 saatleri arasında çalışmakta ve öğle arası 1 saatlik yemek Molaları bulunmaktadır.  Hafta sonu mesaisi bulunmamaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Olanaklar

Hak-İş sendikası ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalanmış ve bu sözleşme sonrası belediye personelleri birçok yan hakkı kazanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Sendikal Hakları

Bursa Büyükşehir Belediyesi sendikal haklar şunlardır

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi personellerinin ücretlerine birinci yıl ilk altı ay %25, ikinci altı ay %5, ikinci yıl ilk altı ay %5, ikinci altı ay %5, üçüncü yıl ise 9 ay için %6 zam yapıldı. 
 • Personellerin sosyal haklarda %100’e varan iyileştirme sağlandı
 • Bursa Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.
 • Birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaş zammı

Daha Fazla Bursa İş İlanı İçin TIKLAYINIZ.

23 yorum

 1. Merhaba; Kimyagerim 5 yıldır özel sektörde AR-GE ve üretim sorumlusuyum.Ailemin de bursa da ikamet etmesinden dolayı bünyenizde bana uygun pozisyonlarda çalışmak istiyorum.olumlu yada olumsuz dönerseniz sevinirim.

 2. 14,04,1968 bursa dogumluyum emekliligime 3 sene kaldı son senelerimi iyi ve güvenceli iş cıkarılma kaygısı olmayan resmi bir kurum veya kurumlarda calışmak istiyorum meslek sıralamalarım elktrik+şöför+özel güvenli+marangoz+src belgelerim diplomalarım sertifikalarım mevcuttur kısacası elimden her iş gelir elyatkınlıgım vardır özel bir egitim kurumunda teknik eleman olarak calışıyordum yani dersanaydi çalıştıgım yer kapatılacakları için şimdiden cıkışlar başladı dersanelerin kapatılması kararının ilk işsizlerinden oluyorum ve siz büyülerimden iş talep ediyorum
  saygılarımla SEREF ÖZDEMİR
  TEL NO 05462169934
  NİLÜFER BURSA

 3. Mrb ben esgavator oparatoruyum ayrıca damperli kamyon soforuyum belediyede uzun sureli çalışmak istiyomussun yardımcı olun emekliyi köyün vatandaştan ise girebilsin

 4. mrh.19.06.2015 tarihinde özel bi şirketten işten çıkarıldım.BURSADA ıkamet ediyorum Babam:KIBRIS GAZİSİ belediye bünyesinde uygun iş arıyorum SAYGILARIMLA 05453042097

 5. Merhaba ben Mehmet Gürsoy metal kaynak ustasıyım gazaltı elektrik kaynak ustasıyım işarıyorum işe çok ihtiyacım var yer neresi olursa olsun gelirim çalışırım saygılar sunuyorum efendim 05438545075 yurt dışı yurt içi engelimyok işe ihtiyacım var saygılarımla selamlıyorum boya işinden anlıyorum alüminyum doğrama pvc cephe ustasıyım pvc montaj ustasıyım kaynak işinden anlıyorum 05438545075

 6. Mrb önlisans maliye mezunuyum .bursa belediyelerinde çalışmak istiyorum .1998. doğumluyum kendi alanimdan çok farklı işlerde çalıştım mecburen manist hastane Dr asistanlığı vs gibi idailm kendi medlegime uygun işler bursa belediyesinde bana uygun bir iş verirseniz çok mutlu olurum saygılar .

 7. Merhaba sayın yetkili
  Gaziantep’ten deprem hasarı nedeniyle Bursa’ya taşınmak istiyorum ve mevcut bir iş arayışım bulunmakta. Cuma gününe kadar Bursa’da kalıp Gaziantep’e dönmek zorundayım. Görüşmek ve tanışmak isterim

 8. Merhabalar.. İsmim Özlem Akkaya. 4yıllık işletme ve 2yıllık Peyzaj mezunuyum. Ms office programlarına hakimim. Bilgisayarlı Muhasebe programlarını biliyorum. Yabancı dil sertifikalarım mevcuttur. İş arıyorum.. Bilgisayarda veri kayıt işlemleri, ön muhasebe, sekreter ya ve ya insan kaynakları alanında destek verebilirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.