DHL Express Personel Alım İlanı 2021

İlginizi Çekebilir

DHL EXPRESS KİMDİR?

Larry Hillblom, 1960’ların sonlarında Kaliforniya Üniversitesi’nde hukuk okurken, Michael’s, Poe & Associates (MPA) sigorta şirketi için kurye olarak çalışmaya başladı ve Oakland Uluslararası Havaalanı ile Los Angeles Uluslararası Havaalanı arasında kurye görevi yapmaya başladı.

Hillblom mezun olduktan sonra MPA’da satışçı olan Adrian Dalsey ile bir araya geldi ve MPA’nın hızlı teslimat konseptini diğer ticari işletmelere de genişletmeyi planladılar. İlk müşterileri Seatrain Lines için konşimentolar taşıyarak Honolulu ve Los Angeles arasında uçtular.

Hillblom, öğrenci kredisini kullanarak kurduğu şirkete arkadaşları Adrian Dalsey ve Robert Lynn‘i ortak yaptı ve baş harflerini bir araya getirerek DHL ismini verdi.

DHL (Dalsey, Hillblom ve Lynn) International GmbH, Amerika merkezli bir Alman kurye, paket ve Alman lojistik şirketi Deutsche Post DHL’in bir bölümü olan ekspres posta servisidir. Şirket yılda 1,3 milyardan fazla paket teslim ediyor.

Şirket 1969 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu ve 1970’lerin sonunda dünya çapında hizmetlerini genişletti. 1979 yılında, DHL Air Cargo adı altında şirket, iki DC-3 ve dört DC-6 uçağı kullanarak adalar arası bir kargo hizmeti ile Hawaii adalarına girdi. Dalsey ve Hillblom günlük operasyonlarını 1983’te iflas edene kadar şahsen denetliyordu. DHL Air Cargo 100’den fazla işçi, yönetim ve pilotu bünyesinde barındırıyordu.

Şirket öncelikle denizaşırı ve kıtalararası teslimatlarla ilgileniyordu. Ancak FedEx’in başarısı, şirketi 1983’ten itibaren ABD içi genişlemeye teşvik etti.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR:

NAKİT TAHSİS YETKİLİSİ PART TIME

GÜVENLİK UYUMU UZMANI

ANKARA OPERASYON ŞEFİ

PART TIME KURYE – AVRUPA YAKASI

SAHA SATIŞ DESTEK YETKİLİSİ

PAZARLAMA ve KURUMSAL İLETİŞİM SORUMLUSU

SÜREKLİ İYİLEŞTİRME UZMANI

FİYATLANDIRMA ANALİSTİ

İLGİLİ POZİSYON İÇİN TIKLAYIN.

 

İlginizi Çekebilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*