Meteksan İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Meteksan Savunma Sanayi A.Ş.

Meteksan Savunma Sanayi A.Ş., 2006 yılında Bilkent Holding bünyesinde faaliyet gösteren yüksek teknoloji şirketlerinin savunma sanayiine yönelik proje ve aktivitelerini tek bir çatıda birleştirmek ve koordine etmek üzere kurulmuştur.

Şirketimizin kuruluş amacı savunma sanayi sektöründe, Savunma Sanayii Başkanlığı’nın da vizyonu doğrultusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerimize yerli, milli, bağımsız ve özgün, yüksek teknoloji ürünler ve alt sistemler geliştirmek ve üretmektir. Ürettiğimiz sistem ve altsistemler; komuta kontrol, haberleşme, keşif, gözetleme ve istihbarat maksatlı olarak kullanılmakta; su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri başta olmak üzere birçok platformda yer almaktadır.

Bir Bilkent Holding Grup Şirketi olarak Meteksan Savunma’nın elde ettiği tüm kaynaklar, daha fazla öğrencinin burslu okutulması ve öğrencilerin en modern biçimde eğitim alabilmesi için Bilkent Üniversitesi’ne aktarılmaktadır.

Meteksan Savunma, Radyo Frekans (RF) tabanlı teknolojileri baz alan askeri radar çözümlerini özgün teknolojiler ile tasarlayıp müşterilerine sunmaktadır. Şirketimizin kuruluşundan itibaren üzerinde çalışılan radar teknolojileri alanında kazandığımız kabiliyetler, bu alanda sistem bileşenleri edinmenin yanı sıra, tasarım ve test altyapısının da oluşmasını sağlamıştır.

Lazer ve elektro-optik teknolojileri alanında ise yüksek ışın kaliteli fiber lazer kaynakları, yüksek güçlü lazer göndermeç yapıları ve hassas lazer/elektro-optik algılama teknikleri üzerine çalışmalar yürütmekteyiz.

Şirketimizin geliştirdiği görüş hattı (LOS) ve görüş hattı ötesinde (BLOS) noktadan noktaya, noktadan çok noktaya ve ağ tabanlı haberleşme ihtiyaçlarını karşılayan sistem çözümleri; kara, hava, deniz ve füze platformlarında kullanılmakta olup, zorlu çevre şartlarında yüksek performans göstermektedir.

Açık Pozisyonlar

NoPozisyonlarLokasyon
1Proje Kalite Baş Mühendisi / Kıdemli MühendisiAnkara
(Çankaya)
2Haberleşme Yazılım Tasarım MühendisiAnkara
(Çankaya)
3Kıdemli Gömülü Yazılım MühendisiAnkara
(Çankaya)
4Haberleşme Sistem MühendisiAnkara
(Çankaya)
5Kıdemli Donanım Test MühendisiAnkara
(Çankaya)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.