Mikes İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

Mikes-logo

Mikes personel alımı yapacak!

Mikes iş başvurusu yaparak sizde Mikes ‘ın gücünden güç alabilirsiniz. Mikes personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Mikes eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Mikes insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

“Farkı Yaratan İnsandır” görüşünü benimseyen MİKES A.Ş.’nin en büyük ve önemli yatırımı, değişken pazar ve iş alanlarında rekabet edebilmek ve stratejik hedeflerine ulaşabilmek için ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahip insan kaynağıdır.

Türkiye’nin savunma ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 70’li yıllarda halkımızın bağışları ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerini Güçlendirme Vakıfları kurulmuştur. ASELSAN; 1975 yılında Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı öncülüğünde faaliyetine başlamıştır. Günümüzde ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağlı bir kuruluştur. ASELSAN’ın kurucularının kuruluş aşamasında altını çizdiği; kritik teknolojileri kullanarak, özgün ürün ve sistemler geliştirmek temel stratejimiz olarak süregelmiştir.

İnsan Kaynakları Politikamız ;

Çalışanlarımızla etik ilkelere ve güvene dayalı iletişim kurarak ve katılımcı bir çalışma ortamı yaratarak,
Çalışanlarımızın verim ve motivasyonunu arttırıcı, destekleyici insan kaynakları sistemlerini oluşturararak ve uygulayarak,

Çalışanlarımızın yetenek alanlarında sürekli gelişimlerini sağlayarak,
Çoklu proje ortamında insiyatif kullanabilen, güçlü takım üyeleri yaratarak,
Çalışanlarımıza sunduğumuz eşit fırsatlar ve kariyer planlaması olanağı ile güçlü bir aidiyet duygusu yaratarak,

MİKES A.Ş.’nin başarılarını gelecek yıllara taşıyacak dürüst, yaratıcı, yetkin, yenilikçi bir çalışan profili oluşturmaktır.

İşe Alım Süreci

MİKES İnsan Kaynakları bölümüne tüm özgeçmişler, pozisyon ve başvurulan yıla göre gruplanarak veri bankasına aktarılır ve yerel ağ (İntranet) ortamında bölüm yöneticilerinin incelemesine sunulur. İnceleme sonucunda bölüm yetkililerinden görüşme talebi gelmesi halinde adaylarla görüşmeler başlatılır. İş görüşmelerine ilgili bölüm yöneticisi ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü yetkilileri katılır ve aksi belirtilmediği takdirde görüşmeler MİKES-Akyurt tesislerinde gerçekleşir.

İş görüşmelerine ilave olarak, davranış bilimleri konusunda profesyonel çalışan yüklenici bir firma ile geliştirilen testler (kişilik envanteri, genel yetenek, detay algılama ve İngilizce testleri gibi) adaylara uygulanır. Mülakat ve testler olumlu değerlendirildiği takdirde teklif mektubu hazırlanır ve adaya yönlendirilir.

İş teklifini kabul eden adaylar, işe başlama tarihleri, hazırlamaları gereken evraklar ve ulaşım (personel servis güzergahları) hakkında İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından bilgilendirilirler.
Gizlilik dereceli bilgi ile içeren bölümlerde çalışacak personel için güvenlik soruşturması yaptırılır.

İş görüşmesinin olumlu sonuçlanması halinde yazılı teklif, olumsuz sonuçlanması durumunda ise yazılı bildirim yapılır.

İş başvuru formu ve açık pozisyonlar için tıklayın.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.