MKE İş Başvurusu ve İş İlanları 2023

MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ PERSONEL ALIMI VE İŞ BAŞVURU FORMU

MKE Personel Alımlarında bazı şartlar belirliyor ve bu şartlara uygun alım yapıyor. Birçok pozisyonda yapılacak İşçi, Eleman ve Personel Alımı için adayları belirli kriterler bekliyor. Fabrikalarında ve bölge müdürlüklerinde farklı birimlerde çalışma alanı sunan MKE ayrıca personeller için güvenlik soruşturma sürecini de şartlara dahil ediyor.

Makine ve Kimya Endüstrisi Hakkında

Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (kısaca MKE), 15 Mart 1950 tarihinde faaliyet göstermeye başlamış ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü silah, mühimmat, roket, araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılamakla görevlendirilmiştir. Millî Savunma Bakanlığına bağlı olarak savunma sanayi alanında da hizmet veren Makine ve Kimya Endüstrisi kamu kurumu olarak hayata geçmiştir. MKE, 3 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla 7330 sayılı Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun ile anonim şirkete dönüştürülmüştür. Kurum, dünyada 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirme başarısı göstermiştir. Türkiye’deki savunma sanayi kuruluşları arasında 4. ve kamu sanayi kuruluşları arasında ise 7. sırada bulunmaktadır.

Makine ve Kimya Endüstrisi İşe Alım

Kurumun insan kaynakları departmanı personel ihtiyacını tespit etmekte ve talep sonrası iş ilanları yayınlanmaktadır. İş başvurusu yapan adaylardan ise bazı şartlar istenmekte ve ayrım yapmadan bu şartların sağladığı adaylar ile görüşülmektedir. Kurumun çalışan sayısı 6000’e yakındır.

MKE İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Başvuruları kurumun kurumsal web sitesi üzerinden yayınlanmakta olup iş-kur üzerinden de alımlar gerçekleşmektedir. Son dönemde ise açık pozisyonları resmi internet sitesi üzerinden kariyer sitesine yönlendirmede yapabilen MKE, bazı pozisyon başvurularını bu şekilde kabul etmeye başladı. Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapabilmeniz için ilgili sitede üyeliğiniz bulunmalı ve özgeçmiş hazırlamış olmalısınız.

Genel Başvuru İçin Tıklayınız.

3 yorum

  1. Değerli şefler sizlerle birlikte çalışmak istiyorum saygılar iyi bir şekilde çalışırım verilen görevleri yerine getirir itiraz etmem herşeyin en iyisini yapmaya çalışırım saygılar.05443208700

  2. acil ise ihtiyacım var 2 cocuk var bostayim cay ve ya mutfak veya temizlik te olabilir ilgilenirseniz sevinirim sizlere allah kolaylık versin saygılarla 05437990001

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*