Philip Morris iş Başvurusu ve İş İlanları

Philip Morris Kimdir:

Philip Morris şirketi 1919 yılında Virgina’da kurulan ve şu an 180 ülkede aktif satış yapan bir tütün mamülleri şirketidir.

Firmanın en çok tanınan ve en çok satan ürünü Marlboro’ dur. Philip Morris International, Big Tobacco diye adlandırılan büyük tütün firmalarına verilen bu ünvanın  sahiplerinden dir.

Amerika’da farklı isimlerle ve farklı hedef kitlesi segmantasyonuna göre ürün satışına başlayan marka, 1924 yılında ilk defa ‘Amerika’nın lüks sigarası’ adı altında sadece otel ve hosteller de satılan bir ürünü piyasaya sürdü. Şirket sene 1930’da ise ürünün hedef kitlesindeki kadın oranın az olmasından dolayı ‘Mayıs kadar hafif’ sloganıyla kadın için yeni bir sigara ürettiklerini duyurdu. Slogan Philip Morris fabrikasının bulunduğu Londra sokak isminden alıntılanmıştı. 1930’larda yapılan bu sigara reklamlarının, kitlesel pazara hitap etmek amacıyla öncelikle filtreli sigaranın ne kadar hanımefendi olduğuna dayanıyordu asıl olarak. Bu amaçla, filtrenin etrafında ruj lekelerini gizleyen kırmızı bir bant vardı ve buna ‘Kağıdı Dudaklarınızdan Saklamak için Güzellik İpuçları’ adı verildi. Bu şekilde farklı pazarlama teknikleriyle Philip Moris kitlesini artırmayı başardı.

Philip Morris Kimdir ve Türkiye’deki Konumu:

1984 yılında Türkiye pazarına Malboro ve Parliament markalarıyla Philip Moriss International (PMI) Türkiye pazarına ilk adımını yaptı. 1991 yılında PMI’ın Türkiye ayağına Sabancı Holding %25 ve Philip Morris %75 olacak şekilde ortaklık yapmıştır. Bu gelişmeyle beraber 1994 yılında PMI’ın Türkiye dağıtım hakları Sabancı Holding’e verilmiştir. Bu ortaklık sonucu PMI’ın Türkiye adı da PHILSA (Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük A.Ş.) olarak yeniden şekillenmiştir. Sabancı Holding ile kurdukları ortaklık sonrası 1992 sonlarında İzmir/Torbalı ilçesine ilk fabrikasını kurmuştur. İstatistiklere göre 20.000 adet sigarayı bir dakikada yapan bu fabrika PMI için çok önemli bir tedarik kaynağıdır. Günümüzde PHILSA genel müdürlüğü Küçükçamlıca’da yer almaktadır.

Alım Yapılacak Pozisyonlar:

Açık Pozisyonlar:

PozisyonLokasyonBaşvuru Linki
Varlık Mühendisiİzmir TorbalıBaşvur
Sürdürülebilirlik Mühendisiİzmir TorbalıBaşvur
Finansal Muhasebe Analistiİzmir TorbalıBaşvur
Küresel Kalite Mühendisiİzmir TorbalıBaşvur
KA & Dağıtım Programları LideriİstanbulBaşvur
Bakım Lideriİzmir TorbalıBaşvur
Malzeme İhtiyaç Planlayıcısıİzmir TorbalıBaşvur
P&C Operasyon Sorumlusu (Geçici)İstanbulBaşvur
İnsanlar ve Kültür Operasyonları YöneticisiİzmirBaşvur
Proses Kontrol Mühendisiİzmir TorbalıBaşvur
Proses Mühendisiİzmir TorbalıBaşvur
Program Dağıtım MüdürüİstanbulBaşvur
Saha İş Geliştirme UzmanıMersinBaşvur
Kıdemli Pazar Araştırma AnalistiİstanbulBaşvur
Tedarik Zinciri Dağıtım Koçu İzmir TorbalıBaşvur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*