Alp Havacılık İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Alp Havacılık İş Başvuru Formu;

Alp Havacılık 1998 yılında Eskişehir’de kurulmuş, Havacılık ve Uzay sanayisine özgü ve bu sanayinin yüksek teknoloji, kalite, tasarım, mühendislik ve üretim standartları altında, dünyanın değişik bölgelerindeki müşterileri için uçuş kritik/döner component, alt sistem ve sistem imalatı yapan bir özel teşebbüs firmasıdır.

Alp Havacılık sayısı 1300 e yaklaşan yüksek nitelikli personeli, iki yüzün üzerinde yeni nesil çok eksenli takım tezgahı, CMM kalite kontrol teçhizatları, tahribatsız muayene de dahil olmak üzere çeşitli test kabiliyetleri, kaplama, özel proses ve geniş çaplı laboratuvar kabiliyetleri ile hizmet vermektedir. Ayrıca, Alp Havacılık bir kısmı dünyada çok az tesiste bulunan ve tamamı NADCAP ve OEM müşterileri tarafından onaylı 70’in üzerinde özel proses kabiliyetini de çatısı altında bulundurmaktadır.

Alp Havacılık, etkin şekilde faaliyet gösteren tedarik zinciriyle birlikte titanyum, aluminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır alaşımları ve süper alaşımların işlenmesinde geniş çaplı deneyime sahiptir.  Alp Havacılık dünyanın havacılık devleri arasında yer alan Lockheed Martin (Sikorsky, LM Aero), Raytheon Technologies (Pratt & Whitney, Pratt & Whitney Canada, Collins Aerospace), Honeywell, Boeing, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI), TEI ve Aselsan gibi müşterileri için Helikopter Dinamik Parçaları ve Asambleleri, Helikopter Kuyruk Pervanesi Sürücü Mili Sistemi (TRDS) Parçaları ve Asambleleri, jet motorlarında kullanılan Yekpare Fan ve Kompresor Rotoru (IBR-Integraly Bladed Rotors) dahil olmak üzere Dinamik ve Statik Motor ve APU Sistem bileşenleri, İniş Takımları, Uçak Yapısal Parçaları ve Asambleleri, Hidrolik ve Yakıt Boru Sistemleri üretimini gerçekleştirmektedir.

Alp Havacılık tarafından üretilen ürünler; Black Hawk, Seahawk, S76, S92, CH53, CH47, F-35, F-22, Boeing 737, Boeing 747, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787, Airbus 320, Airbus 330, Airbus 340, Airbus 380, Airbus A400M, gibi hava platformları ve F135, F100, P&W GTF Engines, PW150, PW305, PW530, PW535, PW545, PW600 gibi motor programlarında kullanılmaktadır.

Alp Havacılık, etkin ve verimli operasyonları ve Endüstri 4.0 uygulamaları ile müşterileri için en iyi değeri sağlarken, Nikel alaşımların işlenmesi için özel olarak geliştirdiği ve patent altına aldığı “seramik kesiciler” ile klasik üretim yöntemlerine göre %40 oranında maliyet avantajı sağlayabilmektedir.

Alp Havacılık 14 Kasım 2013 tarihi itibarı ile AR-GE merkezi olmuştur.

Genel Başvuru Linki;

10 yorum

  1. ON YILLIK CNC TECRÜBEB VARDIR ÜÇ EKSEN BEŞ EKSEN ÜÇ ARTI İKİ KOÇ KAFA

    YEDİ EKSE KAYAR OTOMAT CNC TİTANYUM İLKONEL VASPOLAY GİBİ HAVACILIK

    SEKTÖRÜNDE HİZMETLERDE BULUNDUM AYCAN HAVACILIK İMALAT USTA BAŞIYDIM

    AYCAN HAVACILIKTA SEKİZ YIL HİZMETTE BULUNDUM CNC KONTROL ÜNÜTESİDE

    SİMENS HAYDANAY FANUK KONTROL ÜNÜTELERİNİ KULLANDIM

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.