DHL Express İş Başvurusu ve İş İlanları 2023

DHL İş Başvurusu

Larry Hillblom, 1960’ların sonlarında Kaliforniya Üniversitesi’nde hukuk okurken, Michael’s, Poe & Associates (MPA) sigorta şirketi için kurye olarak çalışmaya başladı ve Oakland Uluslararası Havaalanı ile Los Angeles Uluslararası Havaalanı arasında kurye görevi yapmaya başladı.

Hillblom mezun olduktan sonra MPA’da satışçı olan Adrian Dalsey ile bir araya geldi ve MPA’nın hızlı teslimat konseptini diğer ticari işletmelere de genişletmeyi planladılar. İlk müşterileri Seatrain Lines için konşimentolar taşıyarak Honolulu ve Los Angeles arasında uçtular.

Hillblom, öğrenci kredisini kullanarak kurduğu şirkete arkadaşları Adrian Dalsey ve Robert Lynn’i ortak yaptı ve baş harflerini bir araya getirerek DHL ismini verdi.

DHL (Dalsey, Hillblom ve Lynn) International GmbH, Amerika merkezli bir Alman kurye, paket ve Alman lojistik şirketi Deutsche Post DHL’in bir bölümü olan ekspres posta servisidir. Şirket yılda 1,3 milyardan fazla paket teslim ediyor.

Şirket 1969 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kuruldu ve 1970’lerin sonunda dünya çapında hizmetlerini genişletti. 1979 yılında, DHL Air Cargo adı altında şirket, iki DC-3 ve dört DC-6 uçağı kullanarak adalar arası bir kargo hizmeti ile Hawaii adalarına girdi. Dalsey ve Hillblom günlük operasyonlarını 1983’te iflas edene kadar şahsen denetliyordu. DHL Air Cargo 100’den fazla işçi, yönetim ve pilotu bünyesinde barındırıyordu.

Şirket öncelikle denizaşırı ve kıtalararası teslimatlarla ilgileniyordu. Ancak FedEx’in başarısı, şirketi 1983’ten itibaren ABD içi genişlemeye teşvik etti.

Açık Pozisyonlar

PozisyonLokasyon
Part Time Kuryeİzmir
Saha Satış Müdürüİstanbul(Avr.)
Fiziksel Güvenlik Koordinatörüİstanbul(Avr.)
Arnavutköy
Gümrük Müşaviriİstanbul(Avr.)
Arnavutköy
Long Term Internship Is&Tİstanbul(Avr.)
Arnavutköy

4 yorum

  1. firmanızda tırşöforü olarakçalışmakistiyorum e+dehliyetimsrc2+4 pisko teknik sertifikam pasaportum beyneminel ehliyetim var şimdiden kolay gelsin iyiçalışmalar çetin çelebi05325118987adana

  2. merhabalar.
    ben lıse ve unıversıteyı lojıstık bolumu okudum ve mezun oldum eger yardımcı olursanız sırketınız bunyesınde calısmak ıstıyorum.. ıletısım= 05342371918
    sımdıden tesekkur ederım ılgınız lutfen kısa surede donus olursa sevınırım..

  3. Merhaba kayseiden Fatih ben 22 senedir ticari araç kullanıyorum okul servisi turizm aracı ve şuanda personel servisi kullanıyorum DHL expreesde şoför olarak çalışmak istiyorum 0539 4218045 numaradan ulaşabilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*