Eczacıbaşı Holding İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2022

ESAN ECZACIBAŞI Hakkında:

1978 yılında seramik fabrikalarının hammadde ihtiyacını karşılamak için kurulan Esan, kuruluşundan bugüne yolculuğunda Türkiye’nin önde gelen endüstriyel mineral ve metalik maden üreticilerinden ve ihracatçılarından biri olmuştur.

Kurulduğu günden bu yana birçok ilke imza atan Esan, 1979’da Türkiye’deki ilk kil zenginleştirme tesisini kurduktan sonra 1985 yılında da Türkiye’nin ilk feldspat flotasyon tesisinin kuruluşuna imza atmıştır. 2009 yılına kadar camdan teknolojiye modern yaşamın vazgeçilmezi birçok ürünün kaynağı olan feldspat, kuvars, kil, bentonit ve kaolen başta olmak üzere endüstriyel hammaddelerin üretimini gerçekleştiren Esan, yeniliklerine Balıkesir Balya’da kurşun ve çinko madeninin açılması ile metalik maden sektörüyle devam etmiştir.

Bugün, 2500’ün üzerinde istihdam hacmi yaratan Esan 40 ocak ile faaliyette olup bu ocaklardan çıkarılan madenler Bilecik, Çanakkale, Aydın, Muğla, Balıkesir, Eskişehir ve Konya’da bulunan 8 tesiste işlenmektedir.

Edindiği tecrübelerle gelişimini yeni alanlarda da sürdürmeyi hedefleyen Esan, Eskişehir Çifteler’de Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın ise tek Primer Magnezyum Metal Üretim Tesisini kurarak Metalürji alanında da çalışmıştır.

Esan kendi ürettiği endüstriyel hammadde ve metalik madenlerin satış faaliyetlerine ek olarak çeşitli sektörlere kimyasallar, mineraller, ısı izolasyon ve fırın ekipmanları gibi ticari ürünlerin pazarlama ve satışını da gerçekleştirmeye başlamıştır. Bugün 150’den fazla ürünüyle başta seramik sanayi olmak üzere, kaynak elektrot, cam, refrakter, emaye, abrasiv, boya, plastik ve kompoze taş sektörlerine hizmet sunarak yaşama değer katmaktadır.

Halihazırda 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Esan yurt dışındaki müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla İtalya’da Esan Italia Minerals şirketini kurmuş, Ukrayna ve Çin’de temsilcilik ofislerini faaliyete geçirmiştir. Esan’ın yurt dışındaki gelişimi 2016 yılında Portekiz’de kurulan “Esanmet” ile devam etmektedir.

Uzun yıllar hammadde sağlarken en iyi kalite ve verimliliği hedefleyen Esan, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla hem yeni madenler aramakta hem de mevcut ürün ve süreçlerini geliştirmeye çalışmaktadır. Bu faaliyetlerden biri olarak, bentonit kaynaklarının işlenerek farklı bir alanda kullanımı çalışmaları yapılmış, sonucunda 2010 yılında Esan’ın ilk nihai ürünü olan “Pisipisi” kedi kumu geliştirilerek Esan’ın değer halkasına yeni bir aile eklenmiştir. Esan, dünyada sayılı firma tarafından üretilen nanokil ile ilgili de çalışmalar yapmış ve mineralin yanmazlık, mekanik mukavemet, gaz geçirgenliği ve antibakteriyellik özelliklerini iyileştirerek Türkiye’de endüstriyel ölçekte nanokil üreten ilk kuruluş olmuştur.

Sürdürülebilir madencilik anlayışı ile gerek çalışan gerekse toplum sağlığına azami önem gösteren Esan, faaliyette bulunduğu bölgelerde çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Yerel toplumların sürdürülebilir şekilde kalkınması amacıyla yerel istihdam ve satın alma politikaları, bölgedeki iş gücüne eğitimler yoluyla nitelikli eleman özelliği kazandırılması ve iş gücümüz dışında kalan bireylerinin de kalkınmasına

destek olmak amacıyla toplumsal fayda sağlayacak girişim, sponsorluk ve bağışlar gibi kısa ve uzun vadeli projeler yürütmektedir. Esan’ın sürdürülebilirlik yolundaki bir diğer politikası ise faaliyetlerinin çevre ve komşular üzerindeki etkilerini minimize etmektir. Bu amaçla kapsamlı çevre ve iş sağlığı ve güvenliği yönetimi çalışmaları, enerji ve su kaynaklarının verimli kullanımı için akıllı çözümler, toz kontrol sistemleri gibi proaktif yaklaşımlar, planlı terk ve rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Sürdürülebilir bir çevreyi sorumluluklarının merkezinde tutan Esan, karbon salınımının azaltılması amacıyla yenilenebilir kaynakların kullanımının artırılması yolunda çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda Güllük stok sahasının enerji ihtiyacını karşılamak üzere bölgedeki en yüksek kurulu güce sahip çatı üzeri lisanssız güneş enerjisi santralini,Eskişehir Çifteler’deki tesiste ise Türkiye’nin öz tüketim amaçlı en büyük güneş enerjisi santralini kurmuştur. İki tesisteki güneş enerjisi santralleri ile yılda yaklaşık 2 milyon tondan fazla karbon salınımın engellenmesi öngörülmektedir. Böylece, tesis için gerekli tüm elektrik enerjisi ihtiyacını yenilenebilir yöntemlerle sağlayarak, yeni nesil anlayışla üretim çalışmalarını sürdürmektedir.

İşini dünya standartlarında yapmanın ve daha ileriye taşımanın gerekliliğine inanan Esan, ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 17025 Laboratuvarlar Akreditasyonu Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Açık Pozisyonlar:

İnsan Kaynakları Uzmanı – Organizasyonel Gelişimİstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)Başvur
Üretim Uzman Yardımcısı – YerüstüBalıkesir Başvur
Arama Uzman Yardımcısı Balıkesir Başvur
Bakım Onarım UzmanıMuğla(Milas) Başvur
Arama Uzman Yardımcısı Muğla(Milas) Başvur
Arama Uzmanı Balıkesir Başvur
İnsan Kaynakları Müdürü Balıkesir Balya Başvur
Bölge Çevre Yönetimi Sorumlu Uzmanı Balıkesir Başvur
İş Geliştirme Yöneticisiİstanbul(Asya)(Maltepe) Başvur
Bakım Planlama UzmanıBalıkesir Balya Başvur

6 yorum

  1. 1977 samsun doğumluyum 18 yılık kaynak ustasıyım 6 yılda inşaat elektiriğinde çalıştım bundan sonraki işcilik hayatımı sizin gibi köklü bir firmayla geçirmak isterim tel 0532 726 78 77 x0541 202 94 08

  2. MERHABA,İZMİRDE İKAMET ETMEKTEYİM 17 YILLIK BİR İŞ TECRÜBESİYLE BİRLİKTE;YENİLİKLERE,DEĞİŞİME AÇIK BİR KİŞİLİĞİM VAR.AYRICA İKNA KABİLİYETİM YÜKSEK OLDUĞUNDAN SATIŞ KONUSUNDA VEYA OFİS İÇİNDE YAPABİLECEĞİME İNANDIĞIM BİR PERFORMANS GÖSTEREBİLİRİM.DIŞ GÖRÜNÜME ÖZEN GÖSTERİRİM.ŞU ANDA LİSANS DÜZEYİNDE İŞLETME YÖNETMENLİĞİ BÖLÜMÜNÜ OKUMAKTAYIM ORTA DERECEDE İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİM BULUNMAKTADIR.(ÖZEL KURS EĞİTİMİ)ŞU ANDA AYRICA,BİLGİSAYAR KURS EĞİTİMİ ALMAKTAYIM.KÖKLÜ VE KURUMSAL BİR FİRMA OLARAK BÜNYENİZDE ÇALIŞABİLMEYİ ÇOK İSTERİM SAYGILARIMLA…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*