Eti Makina İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

 ETİ ŞİRKETLER GRUBU

ETİ Makine’ nin temelleri resmi kuruluşu olan 1978’den çok öncelere, 1962 yılına, kurucumuz FİRUZ KANATLI  ’nın önderliğindeki ilk bisküvi fırınının üretimine dayanmaktadır. Ülkemizdeki gıda teknolojilerinin gelişimine önemli katkılar sağlamış olan ETİ Makine, 1967 yılında Türkiye’de ilk kez otomatik üretim hattını hayata geçirmiştir. 1978 Yılında da ETİ Makine, ETİ Şirketler Grubu’nun gıda üretim tesislerindeki ekipman ve makine ihtiyaçlarını karşılamak görevini üstlenen bir anonim şirket olarak resmen kurulmuştur. Bisküvi, kraker ve kek üretim tesislerini anahtar teslim niteliğinde kurup, işletmeye alacak bir altyapı ve birikime sahiptir.

1967 yılında saatlik üretim kapasitesi 850 kg. olan bu üretim hattının ardından ETİ Makine her geçen gün büyüyerek, kendine özgü tasarım ve teknolojilerini geliştirerek bu konuda yabancı şirketlere olan bağımlılığı engellemiştir. Bugün gelinen noktada kurduğu üretim hatlarının saatlik kapasitesi 3 tonun üzerindedir. Geliştirdiği otomasyon, robotik ve görüntü işleme teknolojilerinin uygulamaları sayesinde ürüne elle müdahale önlenmekte, üretim maliyetleri de düşürülmektedir. Böylelikle, nihai tüketicimize daha sağlıklı ürünleri daha rekabetçi fiyatlara sunma avantajı sağlamıştır.

Ana iş kolu, anahtar teslimi bisküvi, kraker, kek ve çikolata üretim hatları kurmaktır. Yüksek otomasyona sahip bu tesislerin hamur hazırlamadan, paletleme bölgesine kadar olan tüm makine ve ekipmanını kendi olanaklarıyla tasarlayıp, üreten entegre bir teknolojiye sahiptir ve konusunda sektörün lideri konumundadır. Son yıllarda mekatronik, robotik, yazılım geliştirme ve endüstriyel görüntü işleme konularında yaptığı çalışmalarla uzmanlık alanını zenginleştirmiştir. Fabrika otomasyonu konusunda pek çok sektöre proje geliştirebilecek bir şirket haline gelmiştir. Bütün bu ilerlemeyi sağlayan en önemli unsur, araştırma-geliştirmeye verdiği önemdir. Temel olarak ETİ Makine, ETİ Şirketler Grubunun (makine-ekipman alanında) Teknoloji Merkezidir.

Mühendislik Yetenekleri konsept geliştirme, tasarım, simülasyon ve prototip geliştirme, PLC programlama ve otomasyon, yazılım geliştirme, görüntü işleme konularını içine alan entegre bir yapıdır. Bilgisayar destekli sistemler üzerinde modelleme, simülasyon, programlama konularında uzmanlık kazanmış mühendislerini; CNC işleme, lazer kesme gibi en son teknoloji ürünü tezgahların yer aldığı üretim tesisi desteklemektedir. Eş zamanlı yürüyen pek çok araştırma-geliştirme projesi, ilgili tasarım ve üretim ekipleri tarafından başarıyla götürülmektedir. Proje Yönetimi teknikleri ve ekip çalışmasının sağladığı sinerjiyi de arkalarına alan ekipler, her dönem pek çok yeni ve yenilikçi makine projesine imzalarını atmaktadır. Yoğun proje bazlı geliştirme ve üretim ortamının veri yönetim sistemi olarak da ERP sisteminden yararlanılmaktadır.

Gıda sektörüne makine ve ekipman sağlayan bir üretici olarak, insan sağlığı ve çevreye duyarlılık ETİ Makine ’nin en önemli temel prensiplerindendir. İlgili ulusal ve uluslararası standartlara uyum, kullanılan hammaddeden üretilen tüm makinelere kadar yansıtılmaktadır.
ETİ Makine, Araştırma ve Geliştirme konusunda kurmuş olduğu sistemler ve kazanmış olduğu deneyimi, yeni ve yenilikçi makine ve sistem çözümleri geliştirme konusunda yaygın olarak kullanmaktadır. Bu faaliyetlerini yürüttüğü Ar-Ge Merkezi, 2012 Aralık ayından itibaren, Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Böylece ETİ Makine, gıda sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezi olarak ülke sanayinde hak ettiği yeri almıştır. Ar-Ge Merkezinde yürüttüğü pek çok proje, TEYDEB ve San-Tez Projeleri olarak desteklenmekte, patent çalışmaları da uluslar arası kuruluşlarda sürmektedir.

Hammadde Besleme ve Dozajlama Sistemleri, Hamur hazırlama, hamur besleme ve işleme makineleri, tünel fırınları, ambalaj gruplama ve besleme makineleri, tava yağlama-yıkama-boşaltma/yükleme sistemleri, krema, sos, vb. sürme sistemleri, çok katlı veya spiral soğutma tünelleri, karton koli yapma ve kapatma makineleri, koli dizme ve doldurma robotları, robotik paletleme sistemleri, kameralı kontrol sistemleri gibi pek çok makineyi ve sistemi portföyünde barındıran ETİ Makine oldukça gelişmiş bir bilgi sistemleri altyapısına sahiptir. Tasarım, Ar-Ge ve üretim, montaj ve kalite çalışmalarında bu bilgi sistemlerinin alt yapısı, en üst düzeyde kullanılmaktadır.

Açık  Pozisyonlar:

No Pozisyonlar Lokasyon
1 Elektrik Elektronik Bakım Teknisyeni Eskişehir
2 Assembly Project Engineer Eskişehir
3 Üretim Uzmanı (Eti Makine) Eskişehir
4 Güvenlik Görevlisi-Eskişehir Eskişehir
5 Satınalma Uzmanı (Satış & Pazarlama Kategorisi) İstanbul(Asya)
6 Satınalma Uzmanı Eskişehir
7 Eğitim Uygulama Çalışanı Eskişehir
8 Bakım (Servis) Planlama Mühendisi Eskişehir
9 Teknik İşler Mühendisi Eskişehir
10 Automation Engineer Eskişehir
11 Mechanical Design Engineer Eskişehir

2 yorum

  1. Slm ankarada ikamet ediyorum kamu kurumlarında ve bankalarda aktif olarak çalıştım şubem kapandı işsiz kaldım ihtiyaç halinde sizinle çalışmaktan onur duyarım
    Cv atabilirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.