PTT İŞÇİ ALIM İLANI 2022

2022 yılının ilk haftalarında Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT’nin, yeni senede işçi alımı yapacağı tarihler araştırılıyor. Memur olmak ya da PTT bünyesinde çalışmak isteyenler PTT iş ilanlarını takip ediyor. PTT işçi alımı 2022 tarihleri belli oluyor.

Peki PTT iş başvurusu şartları nelerdir?

Bunun la ilgili haberleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Her yıl personel alımı yaptığı bilinen PTT’nin işçi alımı şartları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 2022 senesinde de PTT işçi alımı yapılacağı öngörülüyor. Peki, PTT işçi alımı 2022 tarihleri belli oldu mu? PTT iş başvurusu şartları nelerdir?

PTT İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuş a sevk etme, cinse dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

KPSS’den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

En kısa zaman da Ptt nin resmi internet sitesinden personel alımı ile ilgili pozisyon ve personel sayısı açıklanacaktır.

Açık Pozisyonlar

NoPozisyonlarLokasyon
1İş Analisti (Finansal Teknolojiler Kd. Analisti)İstanbul (Avr.)
İstanbul (Asya)
2Veri Merkezi TeknikeriAnkara
3BT Operasyonları Uzmanıİstanbul (Asya)
4İş Zekâsı Operasyonları Uzmanı / Kd. Uzmanı Uzaktan Çalışmaİstanbul (Asya
5Bilgi Güvenliği ve Teknoloji Risk Yönetimi UzmanıAnkara
İstanbul (Asya)
6Tahsilat Yönetimi Çözümleri İş Analistiİstanbul (Avr.)
İstanbul (Asya)
7Sızma Testi Uzmanı / Kd. UzmanıAnkara
İstanbul (Asya)

4 yorum

  1. Merhaba PTT de hizmet vermek istiyorum ne iş olsa yaparım çay kahve temizlik 28 yaşındayım İstanbul da ikamet ediyorum . Mesajımı dikkate alırsanız çok sevinirim özel sebeplerim var

  2. Merhaba PTT de hizmet vermek istiyorum ne iş olsa yaparım çay kahve temizlik 28 yaşındayım İstanbul da ikamet ediyorum . Mesajımı dikkate alırsanız çok sevinirim özel sebeplerim var cep numaram 0536 823 07 92

  3. Merhaba yuksek okul mezunuyum bilgisaysr sertifikam mevcut hrrturlu ise ihtiyacim var tokat istanbul rize tekirdag sehirlerinde calisabikirim umarim geri donusvyaparsiniz. Sevinirim.

  4. Merhaba 15 sene postane deneyimim var. Tüm mektup paket gönderme ve alma banka havale işlemlerini yaptım. Yurtdışında çalıştım lise mezunuyum.
    Türkiye’ye dönüş yaptım ve imkan sağlanırsa Türkiye’de postane de çalışmak istiyorum.
    Samsun Çarşamba ilçesinde ikamet ediyorum.
    Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.