Havelsan İş Başvuru Formu ve İş İlanları 2024

Havelsan Hakkında;

HAVELSAN, savunma ve bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren bir Türk yazılım ve sistem şirketidir. Genel merkezi Ankara, Türkiye’de olup, Türkiye çapında ve yurtdışında iştirakleri ve ofisleri bulunmaktadır.

Havelsan, Türk Hava Kuvvetleri’nin yüksek teknoloji radarlarının bakımını sağlamak için Türk Hava Kuvvetleri (TUAF) Vakfı tarafından 1982 yılında Havelsan-Aydın adlı bir Türk şirketi olarak kurulmuştur.

1985 yılında Havelsan yabancı hissedarlardan ayrılarak Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na ait% 98’lik pay ile yerli bir şirket olarak şirketleşmiştir.

1997 yılında Havelsan, fonksiyonlarına komuta kontrol sistemi (C4ISR), eğitim ve simülasyon sistemi ve yönetim bilgi sistemlerini ekledi. Havelsan, “Türkiye Bilişim ve Sistem Evi” olarak, yönetim bilgi sistemi, iç güvenlik sistemi, simülasyon ve eğitim sistemi ve C4ISR gibi kritik savunma sistemlerini tasarlamakta ve planlamaktadır.

Havelsan genel olarak askeri yazılım projelerinde yer almasına rağmen, e-devlet projelerinde de sorumluluklar almış ve bunları başarıyla hayata geçirmiştir.

Havelsan, Barış Kartalı Projesi’nin alt yüklenicilerindendir. Havelsan, esas olarak mürettebat eğitimi, görev planlama ve yazılım bakım işlevlerinden oluşan yer desteği segmentinin sağlanmasından sorumludur. Havelsan, Boeing’in İtalyan ve Kore AEW & C projeleri için ana alt yüklenicisi olmak için çalıştı, ancak Boeing, 2009’un başlarında bu taşeronluktan çekildi

Türkiye Kalite Derneği Kal-Der, 2008-2009 Türkiye Kalite Haritası’nı yayınladı. 12-14 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen Ulusal Kalite Kongresi’nde tanıtılan Havelsan, Harita’daki ilk savunma sanayi şirketi olarak sunuldu.

Yüksek Seçim Kurulu, Havelsan tarafından geliştirilen Bilgisayar Destekli Merkezi Seçim Kayıt Sistemi -SEÇSİS- 22 Aralık 2007 tarihinde 5. e-Türkiye ödülleri ve Kongre Töreni’nde Devletten Kamuya kategorisinde birinci oldu.

Havelsan, Türkiye’nin İlk Bilişim Şirketleri sonuçlarına göre  sektörel yazılım’ alanındaki liderliğini sürdürüyor . Havelsan, Ankara’daki on bilişim şirketi arasında gelir sıralamasında 4. sırada yer aldı.

Havelsan, İstanbul Ticaret Odası (İSO) tarafından yapılan “İlk 500 Firma” araştırmasında 225. sırada yer aldı. Havelsan, 2006 yılında olduğu gibi,   Deloitte tarafından son beş yıldır Türkiye’de Hızlı Gelişen Şirketler (Fast 50) araştırmasında ve aynı araştırmada Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da Hızlı Gelişen Şirketler listesinde yer aldı. (EMEA) bölgeleri 2006.

”TESİD 2006 Elektronik ve Bilgi Teknolojileri İnovasyon – Yaratıcılık Ödülleri” yarışmasında “Yeni Ürünlerde Ticari Başarı” ödülüne layık görüldü. 2006 yılında Tusiad ve Tubisad tarafından düzenlenen “e-Tr Kongre ve Ödül Töreni” nde Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) “Türkiye’nin en başarılı e-devlet projesi” seçildi.

Federation  Aeronautique Internationale (FAI) tarafından “FAI Onur Diploması” ile ödüllendirildi “Türkiye’nin en büyük 500 ihracatçı firması çalışmasında”; Havelsan yaklaşık 30 Milyon Dolarlık ihracat gerçekleştirdi ve 2006 yılında 337. sırada yer aldı.

2004 ve 2005 yıllarında TÜSİAD ve TBV tarafından düzenlenen “e-Tr Kongre ve Ödül Töreni” nde Ulusal Adalet Bilgi Sistemi (UYAP) Türkiye’nin en başarılı e-devlet projesi seçildi.

Açık Pozisyonlar;

PozisyonLokasyonBaşvuru Linki
Yazılım Mühendisiİstanbul (Asya)Başvur
Havacılık Elektroniği Uçuşa Elverişlilik MühendisiAnkara (Çankaya) Başvur
Otonom ve Kontrol Mühendisi Ankara (Çankaya) Başvur

3 yorum

  1. ben mert elektrik elektronik mezunuyum yaşım 20 askerliğim 3 yıl daha tecilli şuan karel elektronikte göz testi teknisyeni olarak çalışıyorum elektronik mekanik montaj(EMM) işide yapıorum lehim yapmasını iyi biliyorum havelsan da daha ileriye yönelik kariyer yapmak istiyorum…05416883805

  2. Endüstri meslek lisesi metal işleri bölümü mezunuyum iş deneyimim iyi durumda kaynakçı olarak bir çok farklı yerde çalıştım kendime güveniyorum havelsan gibi bir yerde çalışmak en büyük hayalim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*