Sağlık Bakanlığı 85,000 Bin Personel Alımı İlanı 2024

T.C. Sağlık Bakanlığı 42.500 Personel Alımı İçin Start Verdi.

85 Bin Personelin ilk etabı olan 42,500 kişilik personel için bu gün İŞKUR ve ÖYSM ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın 85 bin personel alımına ilişkin detayları paylaştı. İlk etapta 11 bin 137’si sürekli olmak üzere 42 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce bakanlığa alınacağı duyurulan 85 bin personelden 42 bin 500’ü için başvuru kılavuzunun Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR), tercih kılavuzu hazırlanması için listelerin ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) gönderildiğini açıkladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “31 bin 183’ü sözleşmeli personel, 11 bin 317’si sürekli işçi olmak üzere, 85 bin yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42 bin 500’ünün alımı için dün başvuru kılavuzları İŞKUR’a, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’ye gönderildi. Hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR

Başvurular 14-18 Kasım tarihinde İŞKUR ve ÖYSM ye gönderilecek. Hemen ardın da alımların başlayacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı 2022 işçi alımları hakkında açıklamaların üst üste gelmesinin ardından atama bekleyen binlerce sağlık personelinin yüzünü güldüren haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca, ilk etapta 42.500 sağlık personeli alımının gerçekleşeceğini ve bunun için yayınlanacak kılavuzun önümüzdeki hafta ÖSYM ve İŞKUR’a gönderileceğini duyurdu. Bunun üzerine arama motorlarında Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı sürekli personel alımı başvuru tarihleri, şartları, kadro dağılımı belli oldu mu? sorularının cevabı araştırılıyor. Detaylar haberimizde…

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Kasım 2022 Cuma günü Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki öğrenci buluşmasında, Sağlık Bakanlığı’nın 85 bin personel alımına ilişkin detayları paylaştı. İlk etapta 11 bin 137’si sürekli olmak üzere 42 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağını belirten Bakan Koca, “Bunun için kılavuz yayınlamak üzere listeleri ÖSYM ve İŞKUR’a önümüzdeki hafta gönderiyoruz. Alımda mülakat olmayacak. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Bakan Koca’nın açıklamasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı personel alımında kılavuzların 14 – 18 Kasım 2022 tarihleri arasında İŞKUR ve ÖSYM’ye gönderilerek erişime açılması ve hemen ardından alımların başlaması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Bakan Koca, 85 bin personel alımında mülakatın olmayacağını duyurdu. Ancak başvuru şartları henüz belli olmadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI BELLİMİ?

Sağlık Bakanlığı, 2021 yılında en çok alımı Hemşire kadrosuna yapmıştı. Bu yılda benzer şekilde branş dağılımlarında Hemşire kadrosunun öne çıkması bekleniyor. Ancak kadro ve branş dağılımına ilişkin de henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Kılavuzun yayınlanmasının ardından personel alım şartları ve kadro dağılımı belli olacak ve haberimiz güncellenecek ve Başvuru linkleri eklenecektir.

 

28 yorum

  1. Merhaba ben 38 yaşin dayim temizlik ve yemek hane isinde deneyimliyim bu sıkıntılı günlerde devletime ve milletime destek olmak istiyorum herhangi hastanede çalışmak istiyorum

  2. Merhaba temizlik görevlisi olarak çalışıyordum vürüs nedeniyle işyerimiz kapanmıştır lütfen bana yardımcı olun inanın bir kızım var ve benimle kalıyor onun bakımı benim üzerimde bana hastane gibi ortamlarda iş verirseniz iyi olur gerçekten tam 14 yıldır temizlik görevlisi olarak çalıştım ne olur yardım edin teşekkür ederim

  3. Merhaba , tıbbı DÖKÜMANTASYON ve sekreterlik önlisans 2. Sınıf öğrencisiyim . Ağı ve diş sağlığı, hijyen,eczane asistanlığı,tıbbı sekreterlik sertifikalarım mevcuttur.İş istiyorum .05436131018

  4. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunuyum. Deneyimim var. Ayrıca tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümündende mezunuyum. Başvuruda bulunmak istiyorum.

  5. Slm ankarada ikamet ediyorum kamu kurumlarında ve bankalarda aktif olarak çalıştım şubem kapandı işsiz kaldım Temizlik büro elemanı çaycı şoförlük güvenlik görevlisi olarak sizinle çalışmaktan onur duyarım
    Cv atabilirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*